Denne nettsiden benytter informasjonskapsler (cookies). Informasjonen deles ikke med andre parter. Ved å godta gir du samtykke til dette.
Alternativt må du deaktivere dette på din enhet. Les mer

Jeg godtar
Bli kjent med Ruth fra Kitch'n

Bli kjent med Ruth fra Kitch'n


På Hvaltorvet, midt i Sandefjord sentrum, finner du en butikk full av støpejern, kjente kokkenavn og bryllupslister. Bak disken på Kitch'n står Ruth Moen. Hun har jobbet der i 13 år, leder butikken med fast hånd og synger gjerne mens hun gjør det.

Fra lærer til leder

Ruth Moen er utdannet lærer og har jobbet hos Kitch'n i 13 år. De siste seks har hun vært daglig leder. Kombinasjonen er veldig god. Ruth trives veldig godt når butikken har lærlinger inne. Da får hun bruke den pedagogiske siden av seg selv.

Hun er fra Sandefjord, har to barn og en travel hverdag. Til daglig leder hun et team på fire til fem faste ansatte, pluss sommerhjelpere som gjerne kommer tilbake år etter år.

 
30 000 produkter. Alle kan hentes her.

Inne i butikken på Hvaltorvet finnes rundt 2 000 ulike produkter. Det kan virke mye. Men i nettbutikken er tallet 30 000! Alle kan bestilles hos Ruth og hentes i butikken gjennom Klikk og Hent.

Kitch'n ble etablert i Norge i 2002 og har i dag 150 butikker over hele landet. Kjeden er en del av Homeco AS, som også eier Tilbords og Cervera. Sortimentet til Kitch'n er størst innen kjøkken, koking og steking. Her finnes kjente merker som Smeg, Rosendahl og Moomin, og produkter fra kjente fjes som blant annet Trond Moi, Hellstrøm og Jamie Oliver.

 


Brudepar og støpejern

Ruth merker tydelig hva som er i vinden. Akkurat nå er det bærekraft som preger kjøpsvanene. Produkter av tre, støpejern og stein selger godt. Ting som varer lenge og er trygge å bruke.

Bryllupslister er en stor del av hverdagen. Ruth liker å veilede brudepar som er i ferd med å bygge hjem sammen. Rådet hennes er enkelt: ikke vær beskjeden på listen. Gjester slår seg gjerne sammen og gir noe skikkelig. Noe som bringer frem gode minner og holder i mange tiår fremover.

Hun ser også at influensere og "God Morgen Norge" på TV styrer mye av hva folk kommer inn og spør etter. 

 
Morgenkaffe med naboer

Det Ruth trekker frem som det beste med hverdagen på Hvaltorvet er ikke nødvendigvis produktene. Det er menneskene. Her er det et helt senter å lene seg på- og alle heier på hveradre. En morgenkaffe med en kollega betyr mye, smiler hun.

Kundene spenner vidt: fra unge som kjøper til sitt første hybelkjøkken, etablerte par som vil oppgradere, til pensjonister som vet akkurat hva de vil ha.

 


Det nynnes blant kjelene

Mer enn én kunde har stoppet opp og kommentert at det nynnes bak disken. Ruth elsker å synge og ses ofte på karaoke i Kurbadhagen. Det er ikke noe hun legger skjul på. 

Stikk innom for gode råd til kjøkkenet og kanskje en liten sang på kjøpet.

Nyheter